Зворушлива зустріч з героємЗворушлива зустріч з героєм
Світлана Дідух

З перших днів неоголошеної війни на Сході України чимало наших земляків пішли добровольцями захищати рідну землю від ворожих зазіхань. Взяли зброю в руки не лише досвідчені та зрілі, але й зовсім молоді хлопці, які ще декілька років тому сиділи за шкільними партами і, мабуть, мріяли зовсім не про війну та кровопролиття. Але життя дуже часто вносить свої корективи в наші плани. А тим паче війна, яка вже забрала, покалічила й змінила не одне молоде життя.

Змінилось воно й у 20-річного Максима Іванова (позивний „одесит”) з Кароліно-Бугазу, який у листопаді 2016 року як контрактник потрапив до Авдіївської промзони. На „промиці”, як її охрестили хлопці, Максим вже 10 місяців. Їх славетна 72-а окрема механізована бригада імені Чорних запорожців знаходиться на „нульовому рубежі”, себто в 60-100 м від найближчого зіткнення. За час перебування в зоні АТО Максим став бувалим воїном, який досконало володіє усіма наявними на позиції видами зброї. Двічі Максим потрапив тут під танковий обстріл прямою наводкою. По позиції били й міномети, й артилерія великих калібрів, і „Гради” звідусіль: з окупованої Ясинуватої, Донецького аеропорту, Спартака...

Все це нам розповів сам Максим, якого командування відпустило додому лише на декілька днів, аби побачитись з рідними людьми.

Під час свого недовгого перебування на малій батьківщині Максим відвідав Кароліно-Бугазьку ЗОШ, де навчався й з якою пов`язані теплі спогади. Свого колишнього випускника шкільна родина зустрічала гучними оплесками.

Перш, ніж надати слово гостю з передової, до присутніх у залі старшокласників звернулась очільниця волонтерської групи „Україна переможе” Т.М.Орлова, яка подякувала учнівському та педагогічному колективам за підтримку бійців та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю. Волонтер зауважила, що зараз в зоні АТО перебуває чимало наших земляків, в тому числі і з Кароліно-Бугазу, зокрема й Олександр Ткаченко, у якого Тетяна Миколаївна була першою вчителькою. А також саме вона першою повела до Країни знань гостя заходу – Максима Іванова. З другого класу цю естафету перейняла Тетяна Миколаївна Голуб, яка відмітила, що її колишній учень дуже змінився, подорослішав, змужнів, змінились у нього навіть очі: – Максима пам`ятаю добре. Він гарно вчився, чудово малював, був допитливий і напрочуд чесний хлопчик. Я пишаюсь, що цей мужній юнак був моїм учнем, що зараз він захищає нас від ворожих зазіхань. Бажаю йому міцного здоров`я та повертатися додому живим і здоровим, а усім нам – миру!

Від імені усієї шкільної родини дякувала Максиму директор Кароліно-Бугазької ЗОШ А.П.Хоперія, наголошуючи, що Максим в стінах рідної школи завжди бажаний гість.

Школярі з цікавістю слухали розповіді свого односельця та розпитували в нього про військові дії на Сході.

Зустріч з юним героєм пройшла в дружній атмосфері й закінчилась спільним фото на згадку та найщирішими побажаннями скорішого повернення додому, де його чекають молода дружина, рідні, друзі, земляки.

Ваша реклама