Чарівний світ рукоділляЧарівний світ рукоділля

Талановита людина талановита в усьому. Істинність цього всім відомого твердження доводить Тетяна Чугай з Овідіополя, майстриня, яка прикрашає власний світ незвичайними вишитими виробами. Коли входиш до будинку Тетяни Іванівни, неможливо не здивуватися. Його інтер'єр швидше нагадує виставковий зал.  Всюди предмети, прикрашені або виготовлені талановитою майстринею. Тут і різноманітні вироби з бісеру, і вишиті наволочки, і в'язані килими. Тетяна Іванівна з радістю розповідає, що з самого дитинства її захоплювало рукоділля. 

- Такого розмаїття доступних матеріалів тоді, звичайно, не було, - згадує вона. - Пам'ятаю, як шила вбрання для ляльок. Ляльки, до речі, тоді ми самі для себе робили. Дорослі нам давали залишки-клаптики, і з них виготовляли наряди.

Це заняття дуже захоплювало дівчинку. Тому після 8 класу вона вступила до училища у Вінниці, де освоїла професію швачки.

- Мені дуже згодилися в житті навички шиття. Але до інших видів рукоділля я не встигала доторкнутися. Весь час було якось не до того: робота, сім'я, якісь буденні проблеми. Тільки на пенсії нарешті з'явилося багато вільного часу для себе, і я змогла повернутися до улюбленої справи. Відразу стала пробувати все потроху, але найбільше захоплювало бісероплетіння. Коли дізнаюся про якийсь цікавий вид декоративно-прикладного мистецтва, то відразу ж хочу спробувати себе в ньому. Так і вийшло, що я вмію мало не все, що можна. Я пробую, придумую, експериментую на ходу. І тим не менш, я постійно повертаюся до бісеру. Лежить у мене до нього душа, шурхіт намистин якось по-особливому заспокоює. 

Роботи з бісеру в Тетяни Іванівни найрізноманітніші. Ідеї ​​для них вона придумує, надихаючись роботами інших майстрів, викладених в інтернеті.

- Заходжу, дивлюся на якусь картинку, виготовлену з бісеру, і вже знаю, як це зробити самій, що можна додати. Беру за основу задумку і розвиваю її. У мене не завжди є матеріали, як в інших майстрів. З іншими техніками так само: бачу картинку й думаю «як красиво, теж хочу так зробити», і сама вчуся.

Вироби Тетяни Чугай відрізняються тим, що вона не боїться змішувати різні техніки і матеріали, використовує казкові й природні мотиви. Надихнути на нову оригінальну роботу може все, що завгодно.

- Одного разу мені зять подзвонив і сказав, що у нього зламався балончик з монтажною піною і тепер є цілий тазик цієї застиглої речовини. Запропонував мені це в якості матеріалу, і я його собі забрала, - згадує Тетяна Іванівна. - І зробила з цієї піни гриб. Він виглядав масивно, але сам по собі був досить легкий.

Тоді всі знайомі дивувалися, коли дізнавалися, з чого він зроблений. Гриб мастериня подарувала сусідським дітлахам, котрим він дуже сподобався.

- Мої діти часто сміються, що я на старості „пішла” у творчість, - посміхається рукодільниця, - та мені подобається, і це головне. Вважаю, що все-таки важливо знайти себе, навіть у такому віці. У мене донька та доросла онука. Шкода, звичайно, що вони до такої творчості байдужі. Та я встигаю скрізь і за всіх. 

Тетяна Іванівна вважає себе щасливою людиною. Єдине, що її турбує, - страх не встигнути реалізувати всі свої задуми.  Вона постійно захоплюється чимось новим, часом навіть не закінчуючи старих виробів: „Адже так хочеться спробувати якомога більше всього!  Навколишній світ прекрасний, і тому надихає мене на все нові і нові роботи”.

Анастасія Кравченко

Ваша реклама