Про бюджет, децентралізацію, почесні званняПро бюджет, децентралізацію, почесні звання

Більше двох десятків питань було винесено на порядок денний дев'ятнадцятої, останньої в цьому році, сесії районної ради, головним з яких, звичайно, було про районний бюджет Овідіопольського району на 2018 рік. Втім, про все по порядку.

Із запропонованих цьогоріч на присвоєння звання «Почесний громадянин Овідіопольського району» 5 кандидатур було прийнято  рішення присвоїти його двом – директору ТОВ «Великодолинський завод ЗБК» Бикову Олександру Васильовичу та письменнику, багаторічному редактору газети «Наддністрянська правда» Ройченку Анатолію Антоновичу.

Також депутати затвердили положення про районну відзнаку «Герой Овідіопольщини», якої удостоюватимуться мешканці Овідіопольського району за мужність і відвагу, за здійснення визначного геройського вчинку, а також  на знак великої поваги та вдячності  територіальної громади Овідіопольського району.

Було внесено зміни до ряду районних програм та затверджено районну цільову програму соціальної підтримки населення на 2018 - 2020 роки «Соціальний захист».

Сесія ухвалила рішення про прийняття повноважень Дальницької сільської та Авангардівської селищної рад Овідіопольського району,  Маяківської сільської ради Біляївського району про тимчасове здійснення видатків у галузях освіти, культури, охорони здоров'я та соціального захисту у 2018 році. Утворення об’єднаних територіальних громад – процес непростий, тож для забезпечення нормального функціонування загальноосвітніх закладів (приміром, видачі тих же атестатів, надання методичної допомоги), медичних установ, своєчасних соціальних виплат у перехідний період і необхідний такий крок.

В рамках децентралізації влади  прийнято також рішення про безоплатну передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Овідіопольського району до комунальної власності Дальницької сільської ради Овідіопольського району (Дальницької, Барабойської, Доброолександрівської, Роксоланівської ЗОШ, Доброолександрівського і Роксоланівського ФАПів) та до комунальної власності Маяківської сільської ради Біляївського району (Надлиманських ЗОШ, амбулаторії та дитячої музиної школи).

Що ж стосується головного фінансового документа, за яким район житиме у наступному році, то він ретельно обговорювався на засіданнях постійних депутатських комісій, в ході робочих нарад з селищними, сільськими головами, то ж бюджет-2018 був прийнятий одноголосно.

Віталій Добровольський

Ваша реклама