Навчити дитину жити самостійноНавчити дитину жити самостійно

Наталія Миколаївна Синько за фахом філолог, закінчувала Одеський державний університет ім.І.Мечникова. Загальний педагогічний стаж 33 роки, із них у 1995-2006 роках працювала директором Барабойської ЗОШ, до цього була 3 роки директором школи в Роздільнянському районі. З  літа  2006 року по січень 2012 року займала посаду начальника відділу освіти Овідіопольської РДА. А з нового навчального року - директор Овідіопольського НВК-гімназії.

- Школа – це місце виховання компетентної людини, яка вміло орієнтується та впевнено почуває себе в сучасному світі, є різнобічною, з різними інтересами й потребами. Ми впроваджуємо нову модель школи «Школа, дитина, родина»,  де головне питання - чи може школа та родина взаємно працювати у вихованні дитини, - розповідає  Наталія Миколаївна. - Хочеться пригадати слова В.О.Сухомлинського: «Час і батькам, і вчителям глибоко усвідомити, що ні школа без сім’ї, ні сім’я без школи не можуть справитись з найточнішим, найскладнішим завданням – становлення людини». Тому школа й родина повинні бути союзниками  у справі виховання дітей. Між ними повинне бути взаєморозуміння та узгодженість дій, тільки в цьому випадку можливо нейтралізувати негативний вплив на дитину. Компенсувати та коригувати сімейне виховання спільними зусиллями: виявляти, підтримувати, розвивати. А результат співпраці – це збереження здоров’я дитини,покращення успіхів у навчанні, активна участь у роботі класу й школи,позитивне та сумлінне ставлення до виконання домашніх завдань, дотримання етичних норм поведінки та підвищення інтересу до навчання.

Ще один метод роботи - це родинні свята, які організовують класні керівники. Вчителі проводять «круглі столи» з актуальних питань сьогодення, на які залучають дітей та батьків. Під час екскурсій ми разом подорожуємо в Київ, Умань інші міста.

 Активно в нас проходять волонтерські акції. Нещодавно група школярів відвідала Одеський загін морської охорони та корабель «Поділля», на якому служив Євген Колісниченко. Учні поклали квіти біля пам’ятної таблички, присвяченої загиблим у зоні АТО бійцям Одеського загону морської охорони. Під час екскурсії прикордонники розповіли дітям про специфіку своєї роботи. Такі заходи дуже потрібні й корисні для патріотичного виховання підростаючого покоління.

Докладніше про життя Овідіопольського НВК-гімназії, плани й мрії на майбутнє – в інтерв’ю з Н.М.Синько у номері газети «Наддністрянська правда» від 7 грудня ц.р.

Світлана Германич

Ваша реклама