День відкритих дверей в Овідіопольському ПТАУДень відкритих дверей в Овідіопольському ПТАУ

В Овідіопольському ПТАУ відбувся традиційний щорічний День відкритих дверей, метою якого є ознайомлення майбутніх абітурієнтів з особливостями навчання у професійно-технічному закладі.

В цей день почесними гостями стали учні 9-х класів Овідіопольського НВК-гімназії та Овідопольської ЗОШ №2, котрі прагнуть здобути у майбутньому робітничу спеціальність.

Перед присутніми виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Самойленко Н.Г., яка підготувала цікаву профорієнтаційну годину «Хочу.Можу.Треба». Наталія Григорівна представила детальну інформацію про навчальний заклад, історію його створення, правила прийому та розповіла про професії, за якими буде здійснюватися набір у 2018-19рр.

Серед освітніх закладів району  значним авторитетом користується ДНЗ «Овідіопольське професійно–технічне аграрне училище», яке на сьогодні знаходиться на стадії об’єднання з ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти». 
Заклад був створений у 1963 році, як училище механізації сільського господарства № 11. У 1965 році училище отримало 400 га землі для підготовки робітників сільськогосподарського профілю. 
З 1968 року ввели в експлуатацію учбовий корпус № 1 на два поверхи, лабораторію технічного обслуговування машин та сільськогосподарської техніки, клуб–їдальню, гуртожитки, а в 1987 році завершилось будівництво учбового корпусу № 2.
З 1979 року училище здійснює підготовку кваліфікованих робітників будівельних та сільськогосподарських професій для потреб організацій, юридичних осіб Одеської області за денною формою навчання на базі випускників основної школи із наданням повної загальної середньої освіти. Підготовка кваліфікованих робітників здійснюється за ліцензованими професіями. На сьогодні спектр виробничих професій значно збільшився. Заклад готує висококваліфікованих спеціалістів, праця яких надзвичайно потрібна державі, суспільству:

Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр;

Муляр, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, електрозварник ручного зварювання;

Слюсар з ремонту колісного транспорту;

Кухар-кондитер;

Офісний службовець (бухгалтерія), секретар керівника (організації, підприємства, установи);

Перукар (перукар-модельєр);

Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування (сантехнік), монтажник гіпсокартонних конструкцій;

Оператор комп’ютерного набору, касир торговельного залу;

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;

Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, водій автотранспортних засобів;

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва;

Лаборант хімічного аналізу.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Балан С.Г. підкреслила, що в наш час дуже важливо зорієнтувати випускників на робітничі професії, які мають попит на місцевому ринку праці, щоб наша молодь, здобувши освіту, могла розраховувати на гідну роботу з гідною заробітною платнею. Зробивши правильний вибір, людина завжди буде успішною і потрібною роботодавцям.
Школярам, в свою чергу,  було цікаво почути інформацію щодо умов прийому до закладу, переліку професій, які можна здобути, навчаючись в ньому.

Не залишилось без уваги питання перспектив з працевлаштування випускників училища, адже сьогодні це є вагомим чинником для прийняття рішення у доцільності навчання в будь-якому навчальному закладі. І тут також училищу є чим привернути увагу – вже після робітничої підготовки значна кількість випускників отримують пропозиції з працевлаштування у комерційних та державних установах.

Представник Овідіопольського районного центру зайнятості Церна Т.Л. розповіла присутнім про довгорічну співпрацю організації з училищем та перспективи працевлаштування випускників.

Потім викладачі  та учні професійно-технічного закладу провели для гостей цікаві презентації професій, за якими готують кваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці для пріоритетних галузей господарства.
Викладач спецдисциплін Ференцева О.М. розповіла присутнім про професію кухара, її особливості та перспективи працевлаштування.

Цікаву презентацію професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» підготували випускники професійно-технічного закладу Геращенко Григорій та Шевчук Микола. До речі, ця професія є однією з престижних та користується значним попитом на всеукраїнському ринку праці серед робітничих спеціальностей. Зараз триває тендер на закупівлю новенького сучасного трактору з усіма комплектуючими – бороною, сіялкою, культиватором, причепом тощо. На його придбання училищу було виділено 2,5 млн. державних коштів. Тож сільськогосподарська техніка закладу поступово оновлюється і стає набагато сучаснішою.

Майстер виробничого навчання Абабіна О.В. ознайомила присутніх з ще однією престижною професією – «Оператор комп’ютерного набору, конторський службовець».

Про особливості навчання за напрямом «Перукар» розповіла гостям майстер виробничого навчання Руссу Л.М.

Потім для гостей була організована ознайомча екскурсія по навчальних аудиторіях закладу, школярі мали змогу на власні очі побачити умови, в яких навчаються учні, матеріально-технічну базу, сучасно обладнані кабінети, лабораторії та майстерні.

У холі закладу учні Одеського центру професійно-технічної освіти провели для присутніх цікаві майстер-класи з будівельно-ремонтних робіт. Школярі мали змогу власноруч спробувати себе в ролі майстрів-плиточників, намагалися з’єднувати металеві рамки та створювати вироби з гіпсокартону, робити кладку з цегли, правильно наносити фарбу на рельєфну поверхню  тощо.

Потім всі бажаючі взяли участь у веселій акції «Сідай, прокочу», де мали можливість під керівництвом учнів професійно-технічного закладу проїхатися територією на тракторі та комбайні.

По закінченню усі бажаючі пригостилися смачними кондитерськими  смаколиками, приготовленими з любов’ю та натхненням майбутніми кухарями та кондитерами.

Колектив закладу щиро сподівається, що зустріч, проведена в рамках Дня відкритих дверей, була змістовною й корисною. А майбутні абітурієнти отримали багато вражень та позитивних емоцій, побачили реальне студентське життя, відчули атмосферу доброзичливості, толерантності професійно-технічного училища.

Анастасія Кравченко

Ваша реклама