Як управляти освітоюЯк управляти освітою

«Ефективне управління освітою в громадах. Від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл» - такою була тема семінару, який відбувся 11 січня в Молодіжному за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» і в якому взяли участь голови рад, директори загальноосвітніх і завідуючі дошкільних навчальних закладів району.

Перед об'єднаними громадами відразу постає завдання щодо створення ефективної системи управління, зокрема в такій непростій сфері, як освіта, наголосили у своїх вступних словах народний депутат України Василь Гуляєв та експерт проекту Айдер Сеїтосманов.

Слід зазначити, що спікерами на семінарі виступили люди, які вже мають досвід такої роботи, а тому спиралися не стільки на теоретичні викладки, скільки на вже набутий досвід перетворень.

Так, директор департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля спинився на тому, чим відрізняються і чим схожі підходи і функції управління світою в райдержадміністраціях і громадах, на принципах, повноваженнях, функціях та можливостях органу управління освітою в ОТГ.

А начальник управління освітою Дунаєвецької міської ОТГ цієї ж області Володимир Колесник розповів про конкретну практику по створенню органу управління освіти, методичної служби, господарській діяльності та забезпеченню підвозу учнів в їхній об’єднаній громаді.

В умовах децентралізації, в тому числі управління освітою, розширюються повноваження та самостійність навчальних закладів. Про можливості і виклики такого процесу, роль директора ЗНЗ в умовах нового Закону України "Про освіту"» говорили директор департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Тетяна Озерова, директор Приморської ЗОШ цієї області Світлана Македонська.

Окремим блоком стояло питання оптимізації мережі освіти в об’єднаних територіальних громадах. Йшлося про поняття якості освіти як головної причини такого процесу, сценарії оптимізації мережі шкіл, загальний алгоритм розробки плану оптимізації мережі, його візуалізації і затвердження.

Освіта – дуже чутлива і водночас відповідальна галузь, кожен крок тут має бути виваженим, - зазначила у бесіді з нами депутат Одеської обласної рада Лілія Алексейчук, яка виступила одним з ініціаторів та організаторів згаданого семінару. – Сьогодні процес децентралізації у нас в районі пішов досить активно, тож маємо зробити все, щоб зберегти надбане за попередні роки та використати можливості ОТГ щодо ефективного управління освітньою сферою, підвищення якості освіти наших дітей.

Віталій Добровольський

Ваша реклама