В Афганістані воювали понад 160 тис. українцівВ Афганістані воювали понад 160 тис. українців

15 лютого 1989 року останній радянський солдат покинув Афганістан. Незалежна Україна щороку офіційно вшановує цього дня День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів і День виводу військ з Афганістану.

В Афганістані воювали понад 160 тис. громадян України. Загинули більш як 3 тис. українських солдат і офіцерів. Десятки вважаються зниклими безвісти. Чимало воїнів, яких звільнили з полону, виїхали за кордон, пригадують колишні військовослужбовці. Бо на полонених у Радянському Союзі очікувало переслідування, їх трактували, як зрадників.

Загиблі поверталися додому в цинкових домовинах. Відчиняти труни рідним забороняли, хоча робили вони це таємно й жахалися, побачивши понівечені останки синів, чоловіків, батьків.

Влада СРСР і США 1988-го домовилися про невтручання в справи Афганістану. Розпочате у травні 1988 року виведення військ з Афганістану закінчилося 15 лютого 1989-го. Групи радянських військ остаточно покинули цю країну.

Військова операція в Афганістані тривала 10 років. 1979-го СРСР ввели війська, щоб знешкодити Афганську опозицію. Глава опозиції зайняв у результаті контрреволюційного перевороту пост глави Афганістану. Угруповання повстанців підтримували США й інші держави. В результаті, 1986 року в Афганістані відбувся черговий державний переворот, в результаті якого Мухаммеда Наджібулла обрали президентом Республіки Афганістану.

Ваша реклама