Герої не вмираютьГерої не вмирають

20 лютого Україна в скорботі запалила свічки пам’яті Героїв Небесної Сотні. У всіх куточках країни люди згадують тих, хто віддав найцінніше – життя за цивілізований, демократичний вибір розвитку держави. «Геть чиновницьке свавілля, корупцію, шахрайство, цинізм влади», - з такими гаслами вийшли люди на протест. Влада відповіла вогнем снайперів-вбивць. Сотня гідних патріотів з різних куточків України полягли на Майдані, навічно увійшовши в літопис розбудови нашої державності.

Пам’ятний День Героїв Небесної Сотні відзначається 20 лютого. Його встановлено указом Президента України з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким зміцнено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

З нагоди скорботної дати в Овідіополі біля пам’ятного знака воїнам, полеглим в боях на Сході України відбувся мітинг-реквієм «У вирій вічності», присвячений учасникам Революції гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні. Вшанувати пам’ять патріотів прийшли представники районної влади, Овідіопольської селищної ради, закладів та установ, відділів та управлінь, комунальних установ, духовенство. Перед присутніми виступила заступник голови Овідіопольської районної ради Людмила Мошняга. Вона закликала ніколи не забувати про ту страшну дату і низько вклонилася подвигу убієнних патріотів.

Чотири роки тому стався жорстокий розстріл українською владою, очолюваною Януковичем активістів Революції Гідності. Під час сутичок загинули люди, а саме 73 мирних жителі та 11 силовиків. Будинок профспілок на Майдані згорів вщент, у Києві в ці дні зупинилось метро, а 20 лютого 2014 року українські силовики вбили найбільше учасників Революції Гідності. Тож ми не маємо права забувати про це і завжди пам’ятати трагічні уроки з вчорашньої минувшини.

Учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання і поклали квіти до підніжжя монумента.

Сергій Димченко.

Фото Артема Димченко.

Ваша реклама