Безпека фермерів – наша турботаБезпека фермерів – наша турбота

Нещодавно розпочала роботу громадська спілка "Правовий захист сільгоспвиробників", яка об’єднала аграріїв Овідіопольського та Біляївського районів.

Українська земля - це божий дар, який необхідно оберігати й цінити як рідну мати. Праця на землі триває з раннього ранку до пізньої ночі. Зайнятість у сільському господарстві сповнена ризиками і потребує постійної підтримки з боку держави. Та не завжди фермери отримують належну підтримку, тому й залишаються наодинці з проблемами та незахищеними в правовому полі, при цьому продовжуючи справно сплачувати податки.

Їм би спокійно працювати на землі-годувальниці, здійснювати діяльність на сталу перспективу. Та в наш непростий час налагоджена справа часто стає об’єктом чийогось зацікавлення, і не тільки в благих намірах. У багатьох вітчизняних ЗМІ, на сторінках інтернет-ресурсів та в телеефірі все частіше з’являються факти про незаконне втручання в діяльність сільгоспвиробників з боку сторонніх осіб й представників так би мовити "влади", ласих до заволодіння підприємством, або встановлення незрозумілих штрафів, підвищення тарифів та інших хитрощів. Подібні інсинуації минулого року масово були зафіксовані у  Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Місцеві фермери лише спільно об’єднавшись, із зброєю в руках змогли захиститись від перевертнів. Донині аграрії нашого регіону не відчували відкритих загрози чи тиску, однак останнім часом вже зафіксовано факти подібних неправочинних намірів.

Аграрії двох сусідніх районів Одещини – Овідіопольського та  Біляївського, стурбовані подібними проявами, вирішили консолідувати свої зусилля й об’єднатись у Громадську спілку «Правовий захист сільгоспвиробників», яка розпочала свою діяльність у лютому цього року. Серед засновників організації - сільгосппідприємці Овідіопольщини та Біляївщини, а до робочого органу увійшли досвідчені фахівці правової сфери.

Основними завданням спілки є:

правова, інформаційна, соціальна підтримка членів Спілки;

координація зусиль та конструктивна взаємодія з органами державної влади;

участь у підготовці  та внесенні на розгляд відповідним державним органам програм та проектів реформування сільського господарства та аграрно-промислового комплексу України;

надання безкоштовної юридичної, бухгалтерської, економічної, технологічної, консультативної допомоги  членам Спілки та іншим установам з питань захисту соціальних, економічних, та інших прав сільськогосподарських товаровиробників;

участь у співпраці з українськими та міжнародними організаціями, благодійними фондами для реалізації проектів у сфері сільського господарства та агропромислового комплексу;

організація та проведення публічних заходів;

сприяння поширенню інформації про потреби та проблеми сільськогосподарських товаровиробників;

сприяння запровадженню дієвого громадського контролю за діяльністю органів влади та внесення до них пропозицій щодо програм та проектів, які стосуються сфери діяльності Спілки.

В першу чергу, планується надавати правовий супровід у вирішенні спірних питань, захист і представлення інтересів сільгоспвиробників.

За словами голови правління громадської спілки  Леоніда Миколайовича Земцева, кількість фермерів, які вже виявили бажання вступити до лав організації, сягнула більше тридцяти осіб. Це свідчить про своєчасність і затребуваність в існуванні подібного громадського правозахисного товариства.  

- Сподіваємося, що всі представники органів влади, в тому числі силові правоохоронні, фіскальні, не допустять в нашому регіоні проявів  незаконного втручання в діяльність сільгоспвиробників, і  справа, за яку взялись небайдужі активісти, матиме плідні результати. Приклади Кіровоградщини й Дніпропетровщини не будуть повторені на Одещині, - зазначив Л.М.Земцев.

 Здійснено перший вагомий крок – спілка створена. Бажаємо керівництву спілки повних вітрил та численних перемог на правовій ниві захисту аграріїв.

Спілка працює за рахунок членських, благодійних, спонсорських та інших, не заборонених законом, внесків та в рамках чинного законодавства.  Адреса розташування офісу: с. Маяки, вул. Преображенська, 10. Зателефонувати з додаткових питань можна за номером: 067-747-05-11.

Віталій Добровольський

Ваша реклама