Аби мати позитивний результат від реформАби мати позитивний результат від реформ

8-9 червня ц.р. в Авангарді пройшли виїзні «круглі столи», організовані Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
Темами обговорення стали «Вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення. Поточний стан і перспективи проведення реформи децентралізації у сфері освіти» та «Актуальні питання у сфері розвитку співробітництва територіальних громад та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади».

Учасників зібрання, серед яких були народні депутати Ю.Бублик та О.Березюк, представники Верховної Ради, депутати обласної ради Л.Алексейчук, О.Усінов, Є.Копотієнко, керівники органів місцевого самоуправління регіону вітали народний депутат України В.Гуляєв, голови Авангардівської С. Хрустовський та Біляївської М.Бухтіяров територіальних громад.

На законодавчому рівні є ще чимало розбіжностей, які треба змінити та вдосконалити, щоб реформа місцевого самоврядування запрацювала на повну й дала ті позитивні результати, які вже є в інших європейських країнах.

Спікери, якими виступали експерти Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» та інших поважних організацій,  зокрема надали загальну характеристику робочому варіанту змін до згаданого закону, а також привернули увагу до змісту окремих пропозицій, які, загалом, стосувалися тих чи інших положень 45 статей цього Закону, який був прийнятий у 1997 році і потребує серйозного удосконалення.

Авангардівський селищний голова С.Хрустовський поділився з організаторами та учасниками «круглих столів» перспективними планами розвитку Авангардівської громади і познайомив з визначними пам'ятками Авангарду.

Віталій Добровольський

Ваша реклама