Нові пріоритети в лікуванніНові пріоритети в лікуванні

Останні два роки медичний персонал Овідіопольської центральної районної лікарні зробив досить відчутний крок вперед щодо впровадження сучасних медичних технологій, спрямованих на підвищення ефективності лікувальної практики. Овідіопольським медикам вдалося не тільки зберегти існуючий потенціал, а й удосконалити технології діагностичної і лікувальної роботи.

Районна лікарня – одна з небагатьох в області, яка за сприяння Авангардівського селищного голови С.Г.Хрустовського минулої осені придбала лапароскопічне обладнання, що вже успішно застосовується на практиці овідіопольськими хірургами.

Власне, в чому перевага лапароскопічних операцій? – з таким запитання ми звернулися до головного лікаря комунальної установи «Овідіопольська центральна районна лікарня» Сергія Михайловича Солтика.

- На практиці доведено, що лапароскопічні операції при багатьох захворюваннях набагато вигідніші, і в першу чергу для пацієнта. Вони мало травматичні, дозволяють людині в короткі терміни стати з ліжка, повернутися до нормального життя, вони дають найменший відсоток ускладнень у післяопераційний  період, операція робиться через проколи, хірурги не працюють руками в брюшині людини, а маніпулюють над пацієнтом. Ну як вам пояснити, уявіть, що внутрішні органи хворого не піддаються дотику рук хірурга, а лише мають справу з кінчиками тонких інструментів. Сама операція проходить під контролем відеосистеми, яка передає зображення на монітор. Хірург, який оперує, дивлячись на монітор, навіть не дотикається безпосередньо до брюшини. Немає розрізу, а значить немає небезпеки запалення рани, немає больового синдрому, немає великого шва. Проведення подібних операцій гарантує високий процент позитивних результатів. Можу сказати, що техніка операції нашими хірургами відпрацьована добре, після лапароскопічного втручання біля 60 відсотків хворих виписуються на наступний день після операції.

- Сергіє Михайловичу, скажіть відверто, такі операції можуть дозволити собі тільки люди з високими фінансовими статками?

- Це помилкове судження, і воно не має під собою ніякої основи. Новим пріоритетним напрямком в лапароскопії можна назвати виконання одночасно декількох операцій. Для прикладу, людина страждає жовчокам’яною хворобою і у неї пахова грижа. У звичайних умовах такий пацієнт мав би перенести дві операції, два наркози, два стреси, подвійні фінансові і соціальні витрати. А у нас за один прийом, через одні і ті ж проколи робиться дві операції одночасно при одному наркозі. Хворий виписується у ті ж строки, що і після операції, але виходить з лікарні, позбавлений  двох серйозних захворювань відразу. Економиться все, і понад усе здоров’я пацієнта. Зрозумійте, що після звичайної операції хворого чекає небезпека післяопераційних ускладнень, тривалий період відновлення організму, больовий синдром, великий шрам, який нагадуватиме про колишні болячки. А знайомство з сучасною хірургічною методикою змінить життя хворого, позбавивши його від мук страху перед необхідною операцією.

- Погодьтеся, нові технології в хірургії потребують і нових, підготовлених хірургів, які б могли сміливо братися за цю справу. На рівні сільської лікарні, напевно, важко знайти такі кадри?

- Ви праві, хірургія піднялася на чергову сходинку і потребує спеціалістів, які володіють як відкритими, так і закритими методиками. Протиставляти ці способи хірургічного лікування неможливо. Сучасний хірург повинен володіти всіма методиками проведення операцій, у всякому разі це має стати ідеальним і необхідним поєднанням навичків для кваліфікованого хірурга. На щастя ми маємо такі кадри, які успішно опановують методику лапараскопічної хірургії. На рахунку хірургів Мухаммеда Закарії та Давида Шубладзе не одна проведена операція із застосуванням лапароскопа. Обидва успішно захистили кандидатські дисертації і зараз є кандидатами медичних наук. Мохаммед Закарія проходив стажування у професора, доктора медичних наук Михайла Каштальяна. До речі, в минулому році він визнаний кращим хірургом України, а школа професора Каштальяна заявила про себе не тільки в Україні, а й в Європі. І зараз, для покращення хірургічної практики наші молоді хірурги час від часу оперують разом з Михайлом Каштальяном, який працює в 411-ому клінічному військовому госпіталі в місті Одеса.

Сподіваюсь, що наші напрацювання стануть в нагоді при визначені лікувальних закладів у формуванні госпітальних округів.

Р.S. На жаль, від наших медиків не так вже й багато залежить при прийнятті виваженого рішення щодо майбутнього лікарні. Сьогодні все вирішує чиновник, який не завжди керується здоровим глуздом і думкою громади. Будемо сподіватися, що ті напрацювання, які мають в своєму арсеналі овідіопольські медики, стануть надбанням всіх мешканців району і ніяка чиновницька примха не позбавить десятки тисяч наших жителів успішно лікуватися в себе вдома.

Сергій Димченко

Ваша реклама