Небезпечна хвороба наступаєНебезпечна хвороба наступає

У південному регіоні України діагноз на кір підтверджений у 967 хворих, із яких 626 – діти. Захворюваність охопила майже всі регіони Одеської області. Не став винятком і Овідіопольський район.

Ми попросили прокоментувати ситуацію із захворюваністю на кір головного лікаря Комунальної установи „Центр первинної медико-санітарної допомоги” Олексія Михайловича Сливку.

- Дійсно, ситуація викликає серйозне занепокоєння. На сьогоднішній день нами зафіксовано 44 випадки захворюваності на кір по району, з них 25 – це діти. Всі хворі не мали вакцинації проти хвороби. Для інформації батьків - щеплення робляться дітям у віці одного року і шести років.

- З чим Ви пов`язуєте поширення хвороби саме зараз?

- Впевнений, що погода тут ні до чого. У попередні роки були досить серйозні проблеми з поставками вакцини від кору. Це призвело до серйозних наслідків, знизився рівень колективного імунітету. Що це таке? Це 95 відсотків населення, яке має бути прищепленим від цієї хвороби, що дає гарантію нерозповсюдження хвороби. Станом же на сьогодні щеплення від кору складає 65 відсотків. Особливу тривогу викликають діти від року до шести і старші, які у зв`язку з відсутністю вакцини не були щеплені. Тому закликаю батьків оперативно зробити дітям щеплення від кору, що, в свою чергу, унеможливить захворювання. Зрозумійте, це дуже серйозно, адже в області вже є п`ять випадків смертей від цієї небезпечної хвороби, з них двоє дітей.

- Чи є ліки, які б могли попередити чи запобігти цій хворобі?

- На жаль, специфічних ліків від кору на сьогодні немає, ще й до того ж ми стоїмо на порозі епідемії грипу, який за нашими даними розпочнеться в січні. І комбінація цих двох хвороб негативно вплине на загальну ситуацію по захворюваності на кір. Я не згущую фарби, а закликаю терміново зробити щеплення. Вакцина є в достатній кількості у всіх амбулаторіях району. Запевняю, що якість вакцини найвища, вироблена в Бельгії, ніяких ускладнень щеплення не викликає. Тож, шановні батьки, звертайтеся до вашого сімейного лікаря і робіть вакцинацію від кору.

- Які симптоми хвороби, на що слід звернути увагу в першу чергу?

- Хвороба починається майже точнісінько так, як грип - це температура, слабкість, біль у горлі, кашель. Не займайтеся самолікуванням, чаї не допоможуть. Тільки фахівець зможе виявити хворобу, а, значить, вчасно надати допомогу і запобігти ускладненням. Тож, будьте здорові!

Сергій Димченко

Ваша реклама