Чи бути районій лікарні? Бути!Чи бути районій лікарні? Бути!

Чи бути районій лікарні? Бути!

Прийняте депутатами Овідіопольської районноїх ради звернення до керівників держави, області і Міністерства охорони здоров`я щодо формування госпітальних округів, яке ми публікували у минулому номері нашої газети, викликало у громади серйозне занепокоєння щодо майбутньої перспективи існування центральної районної лікарні. То ж що чекати в майбутньому, невже і лікарню втратимо? Це та ряд інших питань ми і поставили головному лікарю Комунальної установи „Овідіопольська центральна районна лікарня” Сергію Михайловичу Солтику.

- Погоджуюсь з вами, питання надзвичайно серйозне, але я б його так не драматизував. Все, про що ви мене питаєте, це лише проекти, які не мають практичного втілення. Пам`ятаєте, ще зовсім недавно ми говорили про створення п`яти медичних округів, зараз вже обговорюємо створення дев`ять формувань. Одна з конфігурацій, за яку ми боролися, передбачає приєднання нашої лікарні до міста Чорноморськ, були пропозиції приєднати нас до Одеси з утворення потужного госпітального округу, сьогодні обговорюється можливість приєднання Овідіопольської ЦРЛ до Біляївки і Теплодару.

Наголошую, це лише проектна пропозиція, яка нас аж ніяк не влаштовує через свою абсолютну неогрунтованість з усіх точок. Сьогодні природний маршрут пацієнтів визначений, серед яких понад 20 відсотків обрали для лікування місто Чорноморськ. Депутати всіх рівнів нашого району розуміють, що направляти наших пацієнтів у Біляївку - це не тільки абсурдно, але й небезпечно для їх здоров`я. Тож і вони, і керівництво району, і народний депутат України Василь Олександрович Гуляєв докладають чимало зусиль, щоб довести чиновникам безпідставленість рішень, які ними приймаються. Адже цілком зрозуміло, що шляхового сполучення з Біляївкою у нас немає, і щоб доставити туди хвору людину, треба витратити годину, до Чорноморська ж нам рукою подати. До того ж, медичне оснащення нашої лікарні на порядок краще і сучасніше, ніж у Біляївці. Тож ми і доводимо, що існуючий проект створення госпітального округу в Біляївці зашкодить перш за все людям, він не має ніякої перспективи.

Ми сьогодні готуємо серйозний аналітичний документ з аналізом всіх наших можливостей, як технічних так і кадрових, фахових, побутових та інших аспектів, які позитивно впливають на лікувальну практику нашої медичної установи. Ми вимагаємо серйозно підійти до економічних розрахунків, проаналізувати транспортні витрати, можливість ефективно надати екстрену медичну допомогу в межах округів. Тому говорити, що в цій проблематиці поставлені крапки, занадто рано.

Вся медична реформа, яка стосується надання стаціонарної медичної допомоги, має бути кінцево оформлено в 2020 році. У нас з вами є ще два роки. Погоджуся, це не так багато, і це, на щастя, розуміє районна влада. В наш медичний заклад вкладено серйозні кошти з тим, що ми відповідали всім нині існуючим вимогам і могли претендувати на одну з головних, а не другорядних ролей в створенні медичних округів.

- Наскільки нам відомо, остаточне рішення щодо формування медичного округу має прийняти громадська рада, яка, вивчивши можливості медичних установ визначить центр його розміщення. Чи сформовані такі ради зараз?

- Так, до складу таких ряд мають увійти медики, економісти, представники громадських організацій, депутати районних рад, які є господарями медичних комунальних установ. Коли вони будуть створені, а поки про це ще рано говорити, вони об`єктивно оцінять можливості лікарень якісно і ефективно надати медичну допомогу. До 2020 року такі громадські ради будуть створені. Я вірю, що здоровий глузд переможе, і наша лікарня буде в числі тих, які не тільки збережуть свій фаховий потенціал, а й примножать можливості в наданні якісної й ефективної медичної допомоги. Так що, районній лікарні БУТИ!

Сергій Димченко

Ваша реклама