Грай, сопілко, грай!Грай, сопілко, грай!

Сопілка — найдавніший духовий музичний інструмент. Вона слугує сольним інструментом і провідним в ансамблях та оркестрах.

Широкого розповсюдження набули в Європі сопілкові інструменти в епоху далеких хрестових походів і великого переселення народів, а також під час вторгнення маврів у Південну Європу. Тоді флейтові інструменти проникли до всіх культурних країн світу.

Згадку про сопілку знаходимо ще в писемних джерелах східних слов'ян XI ст. На Україні вона стала національним інструментом, їй, як і скрипці, належить велика роль в становленні й розвитку народної інструментальної музики. На Поділлі сопілку називають ще дудкою або дудочкою, а виконавця на ній — дудариком. Не слід змішувати назви «дуда» (волинка) і «дудка» (сопілка), це зовсім різні інструменти.

Сопілка або дудка широко відображена в народних піснях, особливо коли йдеться про музику до танців. «На вулиці скрипка грає», часто співають, замінюючи слово «скрипка» словом «дудка» (сопілка).

Маленька сопілочка й тепер, як і колись, залишається улюбленим інструментом українського народу.

2 грудня у Біляївці проходив III Відкритий територіальний фестиваль виконавців на духових й ударних інструментах «Грай, сопілко, грай!»

Духовий оркестр Овідіопольської районної школи духових інструментів під керівництвом Дмитра Ігоровича Красноштана отримав диплом та кубок за кращий виступ.

Також відзначився дует блок-флейт у складі Кіфяка Іллі та Левицької Дарії (викладач Лободін О.В.).

У цьому фестивалі брали участь учні нашої школи, які отримали диплом та кубок за кращий виступ: Звєрєвич Яна - саксофон (викладач Красноштан Д.І.), Глушенко Павло - труба (викладач Красноштан Д.І.), Левицька Дарія - блок-флейта (викладач Лободін О.В.), Виштикайло Микола - ксилофон (викладач Бондарчук О.С.), Вінар Богдан - кларнет (викладач Піроженко О.О.), Вінар Дмитро - тенор (викладач Піроженко 0.0.). Велику підтримку виступів надали концертмейстери школи Штирбул В.Ю. та Новицька А.П.

Щиру подяку висловлюємо батькам учнів за підтримку, директору Овідіопольської районної школи духових інструментів Красноштан А.М., а також директору Біляївської школи естетичного виховання Дмітриєвській А.К. за гостинність та проведення III відкритого фестивалю виконавців на духових і ударних інструментах «Грай, сопілко, грай!»

Д.Красноштан, О.Бондарчук,

викладачі Овідіопольської районної школи духових інструментів.

Ваша реклама