Бачити світ яскравим і барвистимБачити світ яскравим і барвистим
Світлана Германич

5-15 вересня у Грибівці проходив міжнародний пленер художників «Берег Овідія». На ньому художники з Польщі, Одеси, Львова та інших міст України намагалися створити  живописне полотно нашого району.

Організатором традиційного пленеру є голова громадської організації «Берег Овідія», голова Овідіопольської районної державної адміністрації Володимир Левчук. Також на закритті заходу були присутні голова Овідіопольської районної ради Олег Маклашевський,  меценати: директор бази відпочинку «Маринвіль» Михайло Соколюк, директор б/в, директор б/в «Чайка 2» Андрій Термінасов, депутат Овідіопольської селищної ради Віталій Лисенко, директор КП «Овідіополь Сервіс» Володимир Осіченко.

Цей захід має вже свою історію. Протягом багатьох років відомий художник М.С.Заєць запрошував до себе у Санжійку колег по пензлю, а у 2002 році разом з М.Пархоменком організував перший у районі пленер. З вересня 2009 року, із залученням художників з різних країн пленер став проходити завдяки В.В.Левчуку та міжнародному проекту «Арт-туризм» на чолі з Г.В.Лекарєвою-Нікітіною і міжнародній організації «Мистецтво без кордонів» (Валерій Ємцев м.Краків Польща).

Цьому року міжнародний пленер художників «Берег Овідія» зібрав 13 митців, які працюють в різних стилях і різних техніках, але всі вони намагалися передати красу і ідентичність нашого рідного краю. На своїх полотнах митці намагалися відтворити краєвиди Дністровського лиману, Чорного моря, Грибівки, Овідіополя, Білгорода-Дністровського, Одеси,  Таїрового, а саме Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім.Таїрова», Вилкового, яке стало ще одним творчим об’єктом.

- Завдяки цьому проекту ми об’їздили всю Одеську область,  поставивши перед собою мету писати не тільки пейзажі й етюди, а й картини, створити живописний літопис. На підсумковій виставці представлена 61 художня робота, присвячена цьому чудовому краю. Коли художник подорожує, дізнається історію краю, такі містечка викликають дуже глибокі відчуття і, повернувшись додому, кожен намалює своє полотно, яке в наступному році буде подарунком Овідіопольському музею,- прокоментувала член Національної спілки художників України, автор проекту «Арт-туризм» Г.В.Лекарєва-Нікітіна.

- Я від своєї колежанки дізналася про проведення пленеру, ми з Анною Подушинською вирішили взяти участь. Нам дуже сподобався ваш край, ми вперше на Україні, а те, що у вас зберігся такий давній пам’ятник культури як Акерманська фортеця - Тіра просто фантастично,- ділиться враженнями Катержина Бохенек-Ігельська з Кракова.

- На вашому пленері вже вшосте, в цьому році з групою художників були в Хмельницькому, подорожую й іншими країнами. У вас є живописні, унікальні місця, а головне - щоб вони залишалися такими ж ідентичними. Завдячую організаторові заходу за такий теплий прийом і добру організацію, я приїжджаю завжди з великим задоволенням. Аналізуючи свої подорожі, хотілося б сказати, що Україна змінюється, але дуже повільно, потрібно, щоб цей процес проходив більш швидше. Люди у вас щирі, відкриті, щедрі, на сьогодні більш європейські – мають можливість спілкування у віртуальному світі, на мою думку, потрібно більше вивчати мов та подорожувати. Чи бути Україні незалежною, то це залежить лише від українців, треба проявляти незалежність, у тому разі і від Європи, - зазначив президент Подгурського союзу художників  з Кракова Адам Похопень.

- Пленер для художників – це можливість зібратися з друзями, обмінятися досвідом, показати свої роботи, побачити інших, пізнати щось нове. Ми багато їздимо по пленерах, тож маємо можливість порівняти, тому дуже вдячні за організацію. Графік заходу був настільки вдало спланований – у нас було достатньо часу і для відпочинку і роботи, - розповіли художники зі Львова  С.В.Стародубцева  та З.І.Гоцуляк.

Під час проекту художники провели майстер-клас учням художніх шкіл. Свою майстерність випробували починаючі художники з Овідіопольської районної школи мистецтв (керівник Н.Г.Динько)  та художньої студії «Радуга» (керівник Т.О.Зубець).

Будемо сподіватися, що традиція проведення міжнародного пленеру буде продовжуватися. Живопис є своєрідним літописом, це прекрасне мистецтво, за допомогою якого людина вчиться бачити світ яскравим і барвистим. А такі заходи зближують людей та допомагають краще розуміти один одного.

Ваша реклама