Новодолинці - за приєднання до Авангардівської ОТГНоводолинці - за приєднання до Авангардівської ОТГ

Минулої суботи в Новодолинському сільському будинку, як кажуть, не було де яблуку впасти; і цілком зрозуміло: громада вирішувала як діяти і куди йти далі в умовах децентралізації влади. А на порядок денний громадського обговорення виносився розгляд пропозиції про приєднання до Авангардівської об’єднаної територіальної громади.

Нагадаю, що об’єднання Новодолинської сільської ради у складі Авангардівської ОТГ було передбачено перспективним планом формування територій громад Одеської області, затвердженим Кабінетом Міністрів України ще у вересні 2015 року. Після цього в селі провели опитування думки жителів, у сільській раді зробили необхідні фінансово-економічні розрахунки.

Однак об’єднання – крок непростий, і як показує досвід у багатьох місцях в тій же нашій Одеській області, до нього треба дозріти.

На сесії 7 березня ц.р. депутати Новодолинської сільської ради, перш, ніж винести на громадське обговорення пропозицію про тепер вже  приєднання до Авангардівської ОТГ, ще раз провели ґрунтовні розрахунки, які підтвердили: такий крок в інтересах громади, податкові надходження на одного жителя складуть понад 2,7 тис.грн, що більше нині існуючих і майже вдвічі вище встановлених нормативів. В інших можливих варіантах об’єднання ці показники набагато нижчі.

Під час слухань Новодолинському сільському голові Л.Слинчук, голові постійної комісії з питань бюджету Авангардівської селищної ради В.Гальчинському довелося відповідати і на це, й на багато інших питань: як вирішуватимуться питання соціального розвитку села, як здійснюватиметься медичне обслуговування, а чи хоче нас Авангард і т.ін.

Не будемо вдаватися в подробиці (треба лише зазначити, що відповіді були аргументованими); головне, що слухання засвідчили небайдужість новодолинців до власної долі й бажання добитися кращого. Й одноголосне рішення зборів «за» стало тому ще одним доказом.

27 березня на сесії депутати Новодолинської сільської ради підтвердили рішення зборів, давши таким чином старт процедурі приєднання громади до Авангардівської ОТГ. І хоча від минулого року законодавством цю процедуру спрощено, але необхідні процесуальні дії мають пройти. Та віриться, що цього року, одна з перших ОТГ в районі – Авангардівська – стане ще потужнішою в інтересах місцевого населення.

Віталій Добровольський

Ваша реклама