„Не дамо приватизувати ліси”!„Не дамо приватизувати ліси”!

„Не дамо приватизувати ліси”!

Саме під таким гаслом у вівторок 28 листопада, під будівлею Овідіопольської районної ради відбулася мирна акція колективів Великодолинського лісництва та Одеського лісового господарства, ініційована профспілкою, у зв'язку з кулуарним, на їх думку, схваленням Кабінету Міністрів України "Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року".

Голова первинної профспілкової організації В.Н.Гороховський, виступаючи перед присутніми, зазначив, що 23 листопада у Києві відбулися Всеукраїнські збори профспілки працівників лісового господарства за участю екс-керівників лісової галузі, науковців, начальників обласних управлінь щодо схвалення Урядом Стратегії реформування лісової галузі. Як зазначають ініціатори проведення мирного мітингу, текст Стратегії схвалений без представлення і обговорення на засіданні Уряду, не проходив жодного громадського обговорення, не погоджений з Профспілкою.

В документі передбачено передачу комунальних, військових, державних лісів в одне централізоване підприємство. Лісники сприйняли це як перший крок до можливої приватизації, та зібрались, аби висловити протест. За їх словами процес реформування лісового господарства має бути прозорим і базуватися на основних принципах розвитку галузі.

- Ми виступаємо категорично проти передачі лісів у концесію. Адже це може спричинити масову вирубку. Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб’єкта, такого собі монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів. Такі ідеї породжуються від бажання приватизувати українські ліси. І це прямо суперечить процесу децентралізації – всі зароблені кошти будуть йти в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим. Ці застереження необхідно передбачити в Стратегії реформування, – наголосив голова первинної профспілки В.Н.Гороховський. За його словами у Стратегії реформування обов’язково необхідно передбачити фінансування лісогосподарських заходів. - За декілька останніх років в галузі поступово назріває соціальна катастрофа, яка стала результатом відсутності фінансування. Йде масове звільнення фахівців-лісівників у лісгоспах по усій країні, що ставить під загрозу забезпечення охорони та захисту унікальних  рукотворних насаджень, проведення на належному рівні заходів з підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів. Такі дії негативно впливають на екологічний стан держави.

І хоч "Стратегія реформування лісового господарства на період до 2022 року" остаточно не затверджена, її мають доопрацювати до 15 січня 2018 року, хочеться зазначити, що подібний гіркий приклад такого реформування пройшли вже багато країн, наприклад, Болгарія та Грузія. Але зрозумівши свою помилку, ці країни повернулися до попередніх моделей лісового управління. Та наслідки концесійного реформування лісове господарство цих країн відчуває й досі. Це призвело до катастрофічних наслідків як для екології, так і економіки держав. У Європі жодна країна з розвиненою економікою не дозволила собі піти таким шляхом.

Тому й ініціатори акції,  всі учасники та присутні дружно та злагоджено привертають широку увагу до того, що такий шлях реформ лісового господарства може поставити під загрозу питання екологічної та соціально-економічної безпеки в районах і призвести до повного знищення галузі.

Анастасія Кравченко

Ваша реклама